spell check

Dokumentarni film ob 125-letnici rojstva in 50-letnici smrti duhovnika in skladatelja Jerneja Seljaka – don Koste Selaka

V letu 2018 je minilo 125 let od rojstva in 50 let od smrti duhovnika in skladatelja Jerneja Seljaka – don Kosta (1893-1968). Leta 2018 je v spomin nanj potekal sklop dogodkov: v Janjini na Pelješcu, v dneh od 15. do 17. junija, v Žireh in na Brezjah v dneh od 6. do 9. septembra. V Žireh so si sledila štiri dejanja: v četrtek Lenčkov večer, v petek blagoslovitev spominske plošče med mašo in po njej odprtje razstave v Galeriji v zvoniku. V soboto obisk njegivega groba na Brezjah in odkritje spominske plošče na rojstni hiši v Sovri, v nedeljo pa je med drugo nedeljsko mašo naš CMePZ Anton Jobst pod vodstvom Antona Čadeža zapel več njegovih skladb ob orgelski spremljavi.

Spomin na dogajanje je ohranil tudi dokumentarni film. Darjan Kacin (Studio D.K.pictures) je vse dogodke snemal in izdelal dokumentarni film, ki ga bomo predstavili 22. avgusta 2019 ob 20. uri v kinodvorani DPD Svoboda Žiri.

Objavil/a D.K.pictures dne Petek, 16. avgust 2019

Več o dogodku na tej povezavi.