spell check novice -

Kino pod zvezdami

Kino pod zvezdami v Kulturnem središču Stare Žiri v petek, 5. julija 2019, ob 21.00 z animiranima filmoma Boles in Nočna ptica Špele Čadež.
S prvo in edino Slovenko, ki ima glas pri podeljevanju oskarjev, se bo pogovarjal filmski poznavalec in urbani čebelar Gorazd Trušnovec.

Vljudno vabljeni na vrhunski filmski dogodek!

Poletna muzejska noč v Žireh

Poletna muzejska noč v Kulturnem središču stare Žiri

v soboto, 15. junija, od 18.00 dalje do zrelega večera

18.00 Predstavitev cesarske listine občine Žiri iz leta 1840

Predavanje prof. dr. Jedert Vodopivec, vodja centra za restavriranje in konzerviranje Arhiva Republike Slovenije

Razgrnjena listina bo zaradi občutljivosti na ogled le 15. in 16. junija 2019, kasneje ob posebnih priložnostih.

19.00  Lintvernova procesija – predšolski, osnovnošolci in srednješolci: Nika Kristan, Kristian Mazzini, Lovro Menegatti, Teja Bogataj, Denis Jurca, Luka Gantar, Maks Kosmač ….

Studenec, Pozdrav vodi

Prezbiterij, S kamišibajem o Žirovskem Lintvernu, Simona Nagode in Tatjana Rupnik Hladnik

Vrt Kržišnik, Izpod čarovnikovega klobuka

21.00  S kustosom  Boštjanom Sokličem po razstavi Tomaža Kržišnika

21.30  Skupina Plašurji

Sejemske pravice, ki nam jih je cesar Ferdinand I. podelil 17. 7.  1840, še vedno veljajo – tudi za muzejsko noč na stojnicah lokalnih pekov, pivovarjev …

Žirovski besednjak

Ta četrtek, 6. junija, ob 19.30 vas vabimo v Kinodvorano Žiri
na 129. Glasovo prejo s podnaslovom Besede z gorenjskega juga,
kjer bo tokrat njen
najpogostejši voditelj Miha Naglič postavljen v vlogo intervjuvanca.
Z njim se bo o njegovi novi knjigi Žirovski besednjak, v kateri je zbrano bogato avtorjevo znanje o Žireh in Žirovcih
pogovarjala Monika Tavčar.
Dogodek bo uvedel dokumentarni film Reneja Maurina, ki ob filozofu Petru Mlakarju in Ivanu Kosovelu predstavi tudi Miho Nagliča.

Obeta se nam vsebinsko bogat večer. Vljudno vabljeni!

Območje s prilogami

Vabilo na filmsko popoldne

Razstava o Žirovcih, ki so sodelovali v bojih za slovensko severno mejo 1918–1919

Muzeju Žiri (Tabor 2, Žiri) je v pritličju na ogled  razstava o Žirovcih, ki so sodelovali v bojih za slovensko severno mejo 1918–1919.

Razstavo si lahko  ogledate do 3. februarja 2019 v času, ko je odprta tudi žirovska knjižnica:

Ponedeljek, torek in petek: 14.00 – 19.00

Sreda: 10.00 – 15.00

Možno je tudi po dogovoru. Pokličite na mobitel: 031 532 798.

Vabljeni!