spell check

Prešerno o Tomažu Kržišniku na Ta veseli dan kulture

Od aprila 2019 je v Muzeju Žiri na ogled pregledna razstava Tomaža Kržišnika, enega najvidnejših slovenskih likovnih umetnikov druge polovice 20. stoletja. Ob zaključku razstave Muzejsko društvo Žiri pripravljal pogovor o Kržišniku. Z njegovimi sopotniki Stanetom Kosmačem, Andrejem Mlakarjem, Matjažem Mazzinijem in Izidorjem Rejcem se bo pogovarjal Miha Naglič.

Ker je pomemben del Kržišnikovega ustvarjanja pomenilo tudi grafično oblikovanje, smo se ob tej priložnosti odločili izdati ponatis zgibanke iz leta 1980 s Kržišnikovo izvirno likovno interpretacijo Prešernovih Sonetov nesreče. Zgibanka je bila del oblikovalskega podviga, sestavljenega iz grafične mape in treh knjižnih variacij.

Vljudno vabljeni 3. decembra 2019 ob 19.00 v Muzej Žiri.

Ponatis Prešernovih sonetov z grafičnim oblikovanjem Tomaža Kržišnika sta omogočili Občina Žiri in M-Sora.