spell check Vabilo na 8. Lenčkov večer -

Vabilo na 8. Lenčkov večer

V torek, 19. aprila, ob 18.00 vas vabimo na 8. Lenčkov večer z naslovom Življenje z vrtovi, kjer bo v prvem delu premierno predvajan dokumentarni film Staneta Sušnika Čakam na kresnice  o krajinski arhitektki gospe Juti Krulc; v drugem delu pa bo strokovno predavanje Matica Severja o sajenju trajnic.
Vljudno vabljeni v Galerijo Kulturnega središča Stare Žiri!

Juta Krulc

Življenje z vrtovi

V prvem  delu  tokratnega muzejskega večera  bo premierno prikazana dokumentarna oddaja TV Slovenija, posvečena delu Jute Krulc, krajinske arhitektke, ki je svoja zadnja leta preživljala v Žireh.  Avtorja oddaje z naslovom Čakam na kresnice sta Stane Sušnik in Petra Hauc, ki sta oddajo posnela po smrti Jute Krulc v lanskem letu,  v sodelovanju in pogovori  z lastniki vrtov ter drugimi  strokovnjaki.

V drugem delu pa bo sledilo predavanje Matica Severja o sajenju trajnic na vrtu.  Matic Sever sodi med najbolj znane gojitelje trajnic pri nas, deluje v vrtnariji Carniola in je tudi avtor knjige Vroče kombinacije na vrtu, ki je izšla lani.

Matic Sever